The following is a list of holiday tournaments/classics held across the state. If you have any additions please email Norbert Durst.
If you're at a tournament hashtag #wisgb with your game updates on Twitter.
You can find the scores over the holiday break on the scores page.
Cuba City Holiday Tournament
Monday, December 22nd
2:55 p.m. - Cuba City vs. Benton/Shullsburg
6:05 p.m. - River Ridge, IL/Scales Mound vs. Brodhead
Tuesday, December 23rd
2:55 p.m. - Benton/Shullsburg vs. River Ridge, IL
6:05 p.m. - Cuba City vs. Brodhead
Cedarburg Holiday Classic
Monday, December 22nd
5:45 p.m. - West Bend East vs. Plymouth
7:30 p.m. - Cedarburg vs. Muskego
Tuesday, December 23rd
5:45 p.m. - West Bend East vs. Muskego
7:30 p.m. - Plymouth vs. Cedarburg
JustAGame Holiday Shootout
Friday, December 26th
2:30 PM - Janesville Parker vs. Weyauwega-Fremont
4:10 p.m. - Adams-Friendship vs. Monona Grove
Saturday, December 27th
11:00 a.m. - Weyauwega-Fremont vs. Monona Grove
12:40 p.m. - Janesville Parker vs. Adams-Friendship
Janesville Craig Optimist Classic
Friday, December 26th
6 p.m. - Pius XI vs. Stoughton
7:45 p.m. - Janesville Craig vs. Merrill
Saturday, December 27th
6 p.m. - Stoughton vs. Merrill
7:45 p.m. Pius XI vs. Janesville Craig
4th Annual Chris Griffin Tournament
Friday, December 26th
5 p.m. - Racine Case vs. New Berlin West
7:30 p.m. - Milwaukee Vincent vs. Pulaski
Saturday, December 27th
5 p.m. - Racine Case vs. Milwaukee Vincent
7:30 p.m. - New Berlin West vs. Pulaski
Sheboygan South Holiday Tournament
Friday, December 26th
5:30 p.m. - Oostburg vs. Waukesha West
7:15 p.m. - Howards Grove vs. Sheboygan South
Saturday, December 27th
4 p.m. - Oostburg vs. Sheboygan South
6 p.m. - Waukesha West vs. Howards Grove
Fort Atkinson Holiday Tournament
Friday, December 26th
5:40 p.m. - Lakeside Lutheran vs. Wisconsin Lutheran
7:20 p.m. - Fort Atkinson vs. Elkhorn
Saturday, December 27th
2:40 p.m. - Wisconsin Lutheran vs. Elkhorn
4:20 p.m. - Lakeside Lutheran vs. Fort Atkinson
Williams Bay Holiday Tournament
Friday, December 26th
2 p.m. - Juda vs. Calvary Christian (IL)
5:30 p.m. - Faith Christian vs. Williams Bay
Saturday, December 27th
2 p.m. - Faith Christian vs. Calvary Christian (IL)
5:30 p.m. - Juda vs. Williams Bay
43rd Annual Sentry Holiday Classic, Quandt Fieldhouse, UW-Stevens Point
Saturday, December 27th
11 a.m. - Green Bay Southwest vs. Hortonville
12:45 p.m. - Amherst vs. Green Bay NEW Lutheran
4:15 p.m. - Pacelli vs. Mosinee
6 p.m. - Stevens Point vs. De Pere
Sunday, December 28th
1:45 p.m. - De Pere vs. Hortonville
5:15 p.m. - Stevens Point vs. Green Bay Southwestern
Monday, December 29th
12 p.m. - Pacelli vs. Green Bay NEW Lutheran
3:30 p.m. - Amherst vs. Mosinee
7th Annual Christine Rathke Memorial Tournament
Monday, December 29th
12 p.m. - Germantown vs. Kenosha St. Joseph (Game 1)
1:45 p.m. - Franklin vs. Lourdes Academy (Game 2)
3:30 p.m. - DSHA vs. Waunakee (Game 3)
5:15 p.m. - Beaver Dam vs. Middleton (Game 4)
Tuesday, December 30th
12 p.m. - Kenosha St. Joseph vs. Lourdes Academy (Game 5)
1:45 p.m. - Waunakee vs. Middleton (Game 6)
3:30 p.m. - Germantown vs. Franklin (Game 7)
5:15 p.m. - DSHA vs. Beaver Dam (Game 8)
Wednesday, December 31st
9 a.m. - Loser Game 5 vs. Lose Game 6
10:45 a.m. - Winner Game 5 vs. Winner Game 6 (Consolation Championship)
12:30 p.m. - Loser Game 7 vs. Loser Game 8 (3rd Place)
2:15 p.m. - Winner Game 7 vs. Winner Game 8 (Championship Game)
Oak Creek Holiday Tournament
Monday, December 29th
3 p.m. - Pewaukee vs. Kettle Moraine
5 p.m. - Oak Creek vs. Waterford
Tuesday, December 30th
3 p.m. - Consolation
5 p.m. - Championship
Bi-State Tournament at Southwestern High School
Monday, December 29th
6 p.m. - Benton/Shullsburg vs. East Dubuque (IL)
7: 30 p.m. - Galena (IL) vs. Southwestern
Tuesday, December 30th
6 p.m. - Consolation
7:30 p.m. - Championship
Big Rivers/Wisconsin Valley Challenge at Wisconsin Rapids
Monday, December 29th
1 p.m. - Eau Claire Memorial vs. Wausau East
3 p.m. - Chippewa Falls vs. Wausau West
5 p.m. - D.C. Everest vs. Superior
7 p.m. - Rice Lake vs. Wisconsin Rapids
Tuesday, December 30th
12 p.m. - D.C. Everest vs. Eau Claire Memorial
2 p.m. - Superior vs. Wausau West
4 p.m. - Rice Lake vs. Wausau East
6 p.m. - Chippewa Falls vs. Wisconsin Rapids
Whitefish Bay Holiday Tournament
Monday, December 29th
5:45 p.m. - Dominican vs. Greendale
7:30 p.m. - Whitefish Bay vs. West Bend West
Tuesday, December 30th
5:45 p.m. - Consolation
7:30 p.m. - Championship
Baraboo Holiday Classic
Monday, December 29th
2:30 p.m. - Waupun vs. Marshall
5:30 p.m. - Brookfield Central vs. Baraboo
Tuesday, December 30th
1 p.m. - Brookfield Central vs. Marshall
4 p.m. - Waupun vs. Baraboo
West Allis Hale Holiday Tournament
Monday, December 29th
3 p.m. - Racine Horlick vs. Catholic Memorial
5 p.m. - West Allis Hale vs. Greenfield
Tuesday, December 30th
3 p.m. - Consolation
5 p.m. - Championship
Aquinas Holiday Classic
Monday, December 29th
2:30 p.m. - La Crosse Logan vs. Prairie du Chien
6 p.m. - Aquinas vs. Markesan
Tuesday, December 30th
12 p.m. - Markesan vs. La Crosse Logan
1:45 p.m. - Prairie du Chien vs. Aquinas
Cashton Holiday Classic
Monday, December 29th
11 a.m. - Independence vs. Houston, MN
3 p.m. - Cashton vs. La Farge
Tuesday, December 30th
1 p.m. - Independence vs. La Farge
5 p.m. - Cashton vs. Houston, MN
West De Pere Holiday Classic
Friday, December 29th
4 p.m. - Kewaunee vs. Seymour
6 p.m. - Wrightstown vs. West De Pere
Saturday, December 30th
4 p.m. - Wrightstown vs. Seymour
6 p.m. Kewaunee vs. West De Pere
Almond-Bancroft Holiday Tournament
Monday, December 29th
2 p.m. - Manawa vs. Three Lakes
5:30 p.m. - Almond-Bancroft vs. Wisconsin Valley Lutheran
Tuesday, December 30th
2 p.m. - Consolation
5:30 p.m. - Championship
Lakeland Holiday Tournament
Monday, December 29th
2 p.m. - Crandon vs. Stephenson, MI
4 p.m. - Stratford vs. Lakeland
Tuesday, December 30th
2 p.m. - Consolation
4 p.m. - Championship
Menomonee Falls Holiday Tournament
Monday, December 29th
6 p.m. - North Fond du Lac vs. Wauwatosa West
8 p.m. - Menomonee Falls vs. Slinger
Tuesday, December 30th
6 p.m. - Consolation
8 p.m. - Championship
Chetek-Weyerhaeuser Holiday Classic
Monday, December 29th
1:30 p.m. - Hayward vs. Osseo-Fairchild
3:30 p.m. - Stanley-Boyd vs. Chetek-Weyerhaeuser
Tuesday, December 30th
1:30 p.m. - Hayward vs. Stanley-Boyd
3:30 p.m. - Osseo-Fairchild vs. Chetek-Weyerhaeuser
Richland Center Holiday Classic
Monday, December 29th
6 p.m. - Madison East vs. Fall River
7:30 p.m. - Pardeeville vs. Richland Center
Tuesday, December 30th
6 p.m. - Madison East vs. Pardeeville
7:30 p.m. - Fall River vs. Richland Center
The Best with the Least Tournament at Butternut
Monday, December 29th
1 p.m. - South Shore vs. Mercer
4 p.m. - Phelps vs. Butternut
Tuesday, December 30th
1 p.m. - Consolation
4 p.m. - Championship
UW-Stout
Monday, December 29th
Colfax vs. DeLaSalle
Tuesday, December 30th
Colfax vs. Northwood
Lake Mills Holiday Classic
Monday, December 29th
1:45 p.m. - Deerfield vs. Big Foot
Tuesday, December 30th
3:30 p.m. - Deerfield vs. Lomira
Winona State Holiday Classic
Monday, December 29th
1:30 p.m. - Luther vs. St. Charles, MN
Tuesday, December 30th
3:15 p.m. - Kasson-Mantorville, MN
Cambridge Holiday Tournament
Monday, December 29th
6 p.m. - Clinton vs. Monticello
8 p.m. - Cambridge vs. Beloit Turner
Tuesday, December 30th
2 p.m. - Consolation
4 p.m. - Championship
Barneveld Holiday Tournament
Monday, December 29th
5:45 p.m. - Mount Horeb vs. Westfield
7:15 p.m. - Barneveld vs. Platteville
Tuesday, December 30th
2 p.m. - Consolation
3:45 p.m. - Championship
Milton Holiday Tournament
Monday, December 29th
6 p.m. - Beloit Memorial vs. Kenosha Tremper
7:30 p.m. - Milton vs. Watertown
Tuesday, December 30th
6 p.m. - Consolation
7:30 p.m. - Championship
Sun Prairie Holiday Tournament
Monday, December 29th
5:30 p.m. - Fond du Lac vs. DeForest
7:30 p.m. - Kaukauna vs. Sun Prairie
Tuesday, December 30th
5:30 p.m. - Consolation
7:30 p.m. - Championship
Oshkosh West Holiday Tournament
Monday, December 29th
6:15 p.m. - Oshkosh West vs. Eau Claire North
7:45 p.m. - New Berlin Eisenhower vs. Arrowhead
Tuesday, December 30th
1:45 p.m. - Consolation
3:30 p.m. - Championship
Manitowoc Lincoln Holiday Tournament
Monday, December 29th
2:15 p.m. - Port Washington vs. Oconto Falls
6 p.m. - Roncalli vs. Manitowoc Lincoln
Tuesday, December 30th
2:15 p.m. - Consolation
6 p.m. - Championship
Rio Holiday Tournament
Monday, December 29th
5 p.m. - Randolph vs. Wild Rose
6:30 p.m. - Kewaskum vs. Rio
Tuesday, December 30th
5 p.m. - Consolation
6:30 p.m. - Championship
Necedah Holiday Tournament
Monday, December 29th
10:30 a.m. - Wautoma vs. Montello
2:30 p.m. - Tri-County vs. Necedah
Tuesday, December 30th
10:30 a.m. - Consolation
2:30 p.m. - Championship
West Salem Holiday Tournament
Monday, December 29th
1:45 p.m. - Tomah vs. Melrose-Mindoro
5:15 p.m. - West Salem vs. Elk Mound
Tuesday, December 30th
3:30 p.m. - Consolation
7 p.m. - Championship
6th Annual Quad County Classic
Tuesday, December 30th
11 a.m. - Kickapoo vs. Iowa-Grant
12:45 p.m. - North Crawford vs. River Ridge
4:15 p.m. - Consolation
6 p.m. - Championship
Marshfield Holiday Tournament
Friday, January 2nd
5:45 p.m. - Auburndale vs. Newman Catholic
8 p.m. - Hudson vs. Marshfield
Saturday, January 3rd
2:45 p.m. - Consolation
4:30 p.m. - Championship
Tag(s): News Archive GBB News Norbert Durst